Türkiye'nin Sesi Gazetesi

MSB’den asker sevklerine erteleme kararı

MSB’den asker sevklerine erteleme kararı
14 Aralık 2020 - 0:04

Koronavirüs salgını nedeniyle sevke tabi yükümlülerin işlemlerinin yeni belirlenen tarihlerde yapılması kararlaştırıldı.

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı Türkiye’de alınan önlemler, vaka sayılarının artmasıyla sıklaştırıldı.

Milli Savunma Bakanlığı da (MSB), askerlik celbi gelenlere ilişkin önemli duyurularda bulundu.

26-28 Ocak’a ertelendi

Bakanlık pandemi ile mücadele kapsamında 22-24 Aralık 2020 tarihlerinde sevke tabi yükümlülerin sevklerini 26-28 Ocak 2021 tarihleri arasında icra edileceğini belirtti.

MSB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

Askere sevk tarihleri yeniden belirlendi

“Koronavirüs ile mücadele kapsamında Milli Savunma Bakanlığı bağlısı tüm birlik, karargah ve kurumlarımızda ilk günden itibaren alınan tedbirlerin kararlı bir şekilde uygulanmasına devam edilmektedir.

Askerlerimizin kışladan evlerine, evlerinden kışlalarına sağlıkla sevk edilebilmesi ve hareketliliğin azaltılması maksadıyla, 23-25 Kasım tarihlerinde sevke tabi 26 bin 132 yükümlünün sevk işlemi, 22-24 Aralık tarihlerine, 22-24 Aralık tarihlerinde Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilecekler ile çeşitli nedenlerle sevk edilemeyecek olan 15 bin 491 yükümlünün sevki, 26-28 Ocak 2021 tarihlerine ertelenmiştir.

Eğitimler, tatbikat kesintisiz devam ediyor

Alınan tedbirler doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, harekat, tatbikat ve eğitim faaliyetleri de salgından etkilenmeden kesintisiz olarak sürdürülmektedir.

Üretimi yapılan ekipmanların sayısı

Ayrıca, salgınla mücadele kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı kurumların imkan ve kabiliyetleri kullanılarak ve mevcut kapasiteleri geliştirmek suretiyle bugüne kadar yaklaşık 155 milyon cerrahi maske, 155 bin N-95 tip maske, 620 bin tulum, 500 ton dezenfektan üretilmiş, Milli Savunma Bakanlığı bağlısı tüm birlik, karargâh ve kurumlar ile diğer Bakanlık ve kurum, kuruluşlara ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda dağıtımı yapılmıştır.

En az vaka görülen ordular arasında

Türk Silahlı Kuvvetleri, alınan tedbirler sayesinde dünyanın, vaka sayılarının personel mevcudu oranı itibariyle, en az koronavirüs vakası görülen orduları arasında yer almaya devam etmektedir.”

Türkiye'nin Sesi Gazetesi

hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum