Türkiye'nin Sesi Gazetesi

Milas’tan son dakika haber! Orman yangını termik santrale girdi sirenler çalıyor

TÜRKİYE’deki orman yangınlarının 8. gününde kötü haberler geliyor. Milas’tan gelen son dakika habere göre yangın termik santrale ulaştı. Sirenler çalıyor termik santral boşaltılıyor.

Milas’tan son dakika haber! Orman yangını termik santrale girdi sirenler çalıyor
04 Ağustos 2021 - 19:27

TÜRKİYE’de 5 ilde 14 farklı noktada yangınla mücadele sürerken, 8. günde kötü haberler arka arkaya geldi. Yangınlarda bugüne kadar Muğla’da 1 Antalya’da ise 7 kişi hayatını kaybetti. Orman yangınlarıyla mücadeleye Azerbaycan, İran, Rusya, Hırvatistan, İspanya ve Ukrayna’dan toplamda 18 hava aracı destek veriyor. Gelen son dakika haber Milas’tan oldu. Belediye Başkanı haberi duyurdu, korkulan oldu. İşte son dakika gelişmeler:

Alevlerin termik santrale ulaşmasının ardından personel ve patlayıcı maddeler tahliye edildi. Bölgede tüm elektrikler kesilirken, yangının Ören’e doğru ilerlediği Milas yolunun ise kapandığı bildirildi.

Milas’tan gelen son dakika habere göre orman yangını termik santrale ulaştı. Alevlerin sardığı termik santral boşaltılıyor. Sirenler çalıyor ve yangının santrali sardığı bildiriliyor. Kötü haberi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat duyurdu. Tokat ‘Alevler Termik Santrale girdi… Santral şu an tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalıyor’ dedi. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, öğleden sonra saat 16.00’da “Yalvarıyoruz, uyarıyoruz… Günlerdir söyledik. İşte yangın fabrikanın çevresini sardı. Derhal müdehale! Duman her yeri kapladı. Alevler termik santrale, köye dayandı, alevlerden hiçbir şey göremiyoruz derhal uçak istiyoruz.” diyerek yardım istemişti. 

Bodrum’daki yangın da devam ediyor. Yangınlar Kissebükü, Yeniköy, çocuk mezarlığı bölgelerinde devam ediyor. Mazı ve Bayır bölgelerinde ise soğutma çalışmaları yapılıyor. 

Muğla’nın bir çok yerinde yangınlar sürüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyulan malzemelerin listesini yayınladı. 

Yangınların devam ettiği Fethiye için belediye ihtiyaç listesini yayınladı. Yanık ve göz yaşı kremi, iş gözlüğü, buz, çorap ve baret gibi yangına müdahale edenler için acil ihtiyaçlar var. 

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bölgedeki yangına, 2 helikopter, çok sayıda arazöz ve iş makinesinin yanı sıra 300 orman işçisiyle müdahale ediliyor. Yangın jandarma da TOMA’larla müdahale etti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, orman yangınlarından etkilenen vatandaşlardan Antalya’da 6, Muğla’da ise 10 kişinin tedavisine devam edildiğini duyurdu. Twitter hesabından Antalya’da 704 hastanın tedavilerinin tamamlanarak taburcu edildiğini belirten Koca, “Tedavisi devam eden 6 hastamız var. Bölgedeki felakette 7 can kaybımız olmuştu. 46 ambulans, 17 UMKE ekibi, 1 mobil komuta aracı, toplam 242 sağlık profesyoneli ile sahadayız” ifadelerini kullandı.

MARMARİS’deki yangınlar da sönmüş değil. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Twitter hesabından yayımladığı videoda, “Yangında 7. Güne ulaşmış durumdayız. Hâlâ daha tam anlamıyla kontrol altına alındığını maalesef söyleyemiyoruz. En başından beri sıklıkla, sürekli tekrar ettiğimiz şey hava desteğiydi. Bugün sabah saatlerinde hava desteği 2 adet helikopterle birlikte gerçekleşti ve gözle görülür şekilde yangında bir gerileme söz konusuydu. Ancak an itibariyle baktığımızda şu anda hava desteği söz konusu değil.  Delikyol ve Orhaniye noktalarında yangında artış söz konusu.” ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada “28 Temmuz-04 Ağustos 2021 tarihleri arasında, ülkemizde meydana gelen 183 adet orman yangınının 167’si devletimizin tüm imkanları seferber edilerek kontrol altına alınmıştır.” denildi.

Türkiye'nin Sesi Gazetesi

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum