Türkiye'nin Sesi Gazetesi

Japonya Başbakanı Suga, Bill Gates İle Görüştü

Japonya Başbakanı Suga, Bill Gates İle Görüştü
12 Ocak 2021 - 20:38

Japonya Başbakanı Yoshihide Suga ve Bill & Melinda Gates Vakfı Eş Başkanı iş insanı Bill Gates, yaklaşık 15 dakika süren bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Japonya Başbakanlık Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada; Gates ve Suga’nın görüşmesine ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamaya göre, görüşmede Gates, Japonya Hükümeti’nin Covid-19 ile küresel mücadeledeki liderliği ve GAVI (Küresel Aşı ve Bağışıklık İttifakı) dahil uluslararası kurumlara mali yardımları başta olmak üzere küresel sağlığa yaptığı katkılar için minnettarlığını ifade etti.

Gates ayrıca, Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nın gerçekleştirilmesine yönelik beklentisini de Suga’ya iletti.

KÜRESEL SAĞLIKTA İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Gates Vakfı’nın küresel sağlık alanındaki katkılarına duyduğu saygıyı dile getiren Başbakan Suga ise, ülkesinin “insan güvenliği” ilkesine vurgu yaptı. Suga, söz konusu ilke rehberliğinde ve “kimsenin sağlığını geri planda bırakmama” prensibi ile herkese evrensel sağlık güvencesi sağlanmasına yönelik uluslararası işbirliğine dair görüşlerini Gates’e iletti.

Türkiye'nin Sesi Gazetesi

hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum