Türkiye'nin Sesi Gazetesi

Belediye Salgına Rağmen Dur Durak Bilmiyor

Belediye Salgına Rağmen Dur Durak Bilmiyor
03 Aralık 2020 - 3:16

Kdz. Ereğli Belediyesi, koronavirüs salgınının artışa geçtiği dönemde önlemlerini almaya devam ederken, Ekim ve Kasım aylarında hizmetlerine de bir yandan devam etti. Alt yapı hizmetlerinin yanında kentin kültürel dokusuna yönelik çalışmalar yapan Belediye, halkın yaşamını kolaylaştırmaya yönelik hizmetlerini bir bir gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu süreçte, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın son dönemde siyasi partilere gerçekleştirdiği ‘Birlik ve beraberlik’ ziyaretleri de kent gündeminde ön sıralara oturdu.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Ekim ve Kasım aylarında yaptığı çalışmalarından öne çıkan konular şu şekilde:

ÜÇ AYRI YERDE YAĞMURLAMA HATTI TAMAMLANDI

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde ilgili müdürlükler mahallelerin ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetlerini sürdürüyor.
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, taşkınları önlemek ve yağmur sularını düzenli toplamak için yağmurlama hattı ile ihtiyaç duyulan yerlerde kanalizasyon hattı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Kepez Mahallesi Halil Ağa sokakta 600 metre uzunluğunda, 300 mm çapında kanalizasyon hattı, Belen Mahallesi Yılmazlar sokakta 300 metre uzunluğunda, 400 mm çapında yağmurlama hattı ve Süleymanlar Mahallesi 1.İstasyon caddesinde 350 metre uzunluğunda, 300 mm çapında yağmurlama hattı çalışmalarını tamamladı.

KDZ. EREĞLİ’NİN TARİHİ ÇEŞMELERİ ORTAYA ÇIKARTILIYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi, kentin tarihi çeşmelerini ortaya çıkarmak için çalışma başlattı. Bu kapsamda ilk olarak tarihi sobacılar çarşısındaki Tulumbacılar Sokağı’na adını veren tulumba, eski yerine yerleştirildi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tulumbadan su çekerek ikram etti, diğer tarihi çeşmelerin de restorasyonlarının yapılacağını açıkladı.
Başkan Posbıyık, daha sonra yeniden düzenleme çalışmalarının yapıldığı Pazar yeri girişindeki Mehmetçik Çeşmesi köşesinde inceleme yaptı. Posbıyık, Edebiyat öğretmeni Maksude Çubukcu’nun ‘Pazar’ın Güzel Ayşesi’ şiirinin de yeniden okunur hale getirildiğini söyledi.


İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

Küresel salgınla birlikte gündeme gelen uzaktan eğitim, ihtiyaç sahibi öğrencilerin bu eğitimden yararlanmalarını zorlaştırırken, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, konuyla ilgili olarak ekiplerini harekete geçirdi. Belediye, İlçe Milli Eğitim’in konuyla ilgili çalışmasına destek veriyor. Belediye tarafından alınan 100 tablet ilköğretim öğrencileri öncelikli olmak üzere uzaktan eğitimde kullanılmak üzere öğrencilere teslim ediliyor.

POSBIYIK, UZAKTAN EĞİTİM SINIFINI ZİYARET ETTİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, uzaktan eğitime katkı vermek için Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıflarını, bilgisayarı ve interneti olmayan çocuklara tahsis etti. Başkan Posbıyık, burada derslerini takip eden öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi. Öğrencilere kırtasiye seti hediye etti.

BELEDİYE, GENÇLER İÇİN HALI SAHA YAPIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Murtaza Mahallesi’nde bulunan merkez Cumhuriyet Halk Evi yanında yapımına başlanan Halı Saha çalışmalarını yerinde takip etti. Bölgedeki gençlerin taleplerini yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Posbıyık, “Bu mahallede olan gençler belli saatlerde burada ücretsiz, para almadan maçlarını yapabilecekler” dedi.

3 YENİ SU DEPOSU İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için 1 milyon TL yatırım ile şehrin 3 ayrı noktasına inşa ettiği su depoları tamamlanma aşamasına geldi. Osmantepe’de 500 tonluk, İnallı’da 100 tonluk, Kestaneci Mahallesi Radar Tepe’de 500 tonluk su depoları yeni yılda devreye alınacak.

DERELER, TAŞKINLARA KARŞI TEMİZLENDİ

Su taşkınlarına karşı temizlik çalışması başlatıldı. Posbıyık, Kabasakal deresinde devam eden çalışmaları yerinde takip etmek üzere Kavaklık Mahallesi’ne gitti. Mahalle Muhtarı Nazif Kaplan tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, Kabasakal deresinin daha önce bir çok kez sel baskınlarına yol açtığını belirterek, ‘Yağmurlar başlamadan, kış gelmeden tüm dereleri temizleyeceğiz’ dedi.

BELEDİYE, 2 BİN 500 OSMANLI ÇİLEĞİ FİDESİ DAĞITTI

Dünyada sadece Kdz. Ereğli’de yetişen, rengi, aroması ve kokusu ile diğer çilek türlerinin en lezzetlisi kabul edilen Osmanlı Çileği’ne sahip çıkmak, üretimini artırmak için harekete geçen Kdz. Ereğli Belediyesi, halka 2 bin 500 adet ücretsiz fide dağıttı.

OSMANLI ÇİLEĞİ, BURDUR ÜNİVERSİTESİ’NDE İNCELENECEK

Burdur Üniversitesi, Osmanlı Çileği’nin raf ömrünü araştırmak için çalışma başlattı. TÜBİTAK Projesi olarak değerlendirilecek inceleme için Kdz. Ereğli Belediyesi, Burdur Üniversitesi’ne 50 adet Osmanlı Çileği fidesi gönderdi.

KIŞLA VE POTBAŞI’NDAKİ TÜMSEKLER DÜZELTİLDİ

Karayollarına ait Kışla ve Potbaşı üzerindeki kavşakta ağır tonajlı araçların yol açtığı tümsekler düzeltilerek trafik akışı güvenli hale getirildi.

MAHALLELERDE UYGULAMALI DEPREM EĞİTİMİ

İkinci derece deprem bölgesinde bulunan Kdz. Ereğli’de, halkı deprem konusunda bilgilendirmek için harekete geçen Belediye, 31 mahalleyi kapsayacak şekilde uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı başlattı.

KIŞLA VE BELEN SANAYİ HURDALARDAN TEMİZLENDİ

Kentin 2 önemli sanayi sitesinde kapsamlı temizlik çalışmaları başlatıldı. Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kışla ve Belen Sanayi Sitesi’nde hurda araçlar kaldırıldı, moloz atıkları temizlendi.

POSBIYIK, BARAJDAKİ SU TEHLİKESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis üyeleriyle birlikte Kızılcapınar Barajı’na giderek, Ereğli’nin içme suyundaki tehlikeye dikkat çekti, ‘OYAK Ereğli’nin suyunu kesecek, OYAK zulmüne karşı demokratik eylemlere başlıyoruz’ mesajı verdi. ERDEMİR yönetiminde yer alıp, üst yönetime Ereğli aleyhinde mesaj taşıyanlara da seslenen Posbıyık, “İçimizdeki İrlandalıların isimlerini ‘Ereğli’ye ihanet edenler’ diye meydana asarak deşifre edeceğim” dedi.

HES YAPIMI DURDURULDU; HALKIN SUYUNU KESTİRMEYİZ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ekim ayı meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kızılcapınar Barajı’na yapılan HES Projesi’nin ÇED raporu nedeniyle mahkeme kararıyla durdurulduğunu müjdeleyen Posbıyık, OYAK Yönetimine bir kez daha çağrıda bulundu; “Diğer tüm OYAK-ERDEMİR konularında olduğu gibi, Kızılcapınar Barajı HES projesinde de Kdz. Ereğli halkının hakkını savunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ereğli halkının verdiği yetki ve sorumlulukla, tüm gücümüzle, ekip arkadaşlarımla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. OYAK yönetimine açık çağrı yapıyorum. Çözüm bekleyen bütün konuları konuşmak ve doğru bilgilenmelerini sağlamak için kendilerini Ereğli’ye davet ediyorum” dedi.

ERDEMİR İÇİN KAÇAK İNŞAAT UYARISI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, OYAK/ERDEMİR’in, mahkeme kararıyla durdurulmasına rağmen, Kızılcapınar Barajı’nda kaçak inşaat yaptığını canlı yayın görüntüleriyle kamuoyuna açıkladı.

BALIKÇI LOKANTALARI İÇİN MECLİSTEN KARAR ÇIKTI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bozhane’deki balıkçı lokantalarının yaşadığı sorunu çözmek için kentte ilk defa ‘Kaymakamlık, Milli Emlak, Tarım ve Belediye’ arasında konsensüs oluştuğunu belirtti. Siyasilere de çağrı yapan Posbıyık, “Bürokrasinin gösterdiği bu yürekliliği, siyasiler de göstermeli, 20 yıllık sorun çözülmeli” dedi. Başkan Posbıyık, sorunu çözmek için Meclise getirdikleri ‘Günü birlik turizm alanı’ imar değişikliğine ‘Hayır’ oyu kullanan AK Parti grubuna tepki gösterdi, “Ben her zaman balıkçıların da lokantacıların da yanındayım. Bu kararınızdan sonra bana kimse Ereğli milliyetçisiyim, Ereğli sevdalısıyım demesin” diye konuştu. Bölgenin ‘Günübirlik Turizm Alanı’ olması yönündeki imar değişikliği Ekim ayı meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.

BELEDİYE, ÇARŞI MERKEZİNE ÖDEME NOKTASI AÇTI

Kdz. Ereğli Belediyesi vatandaşlara ödeme kolaylığı sağladı. Pandemi koşulları dikkate alınarak çarşı merkezindeki bankamatikler bölgesinde ödeme noktası oluşturuldu. Vatandaşlar eskiden olduğu gibi belediye binasındaki veznelere ödemelerini yapabilecekleri gibi, belediyeye gelmeden yeni açılan vezneye de emlak, çevre temizlik, su gibi tüm ödemelerini yapabiliyorlar.

KDZ. EREĞLİ KIŞ ÇİÇEKLERİNE KAVUŞTU

Kdz. Ereğli kış çiçeklerine kavuştu. Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri, kış mevsimine uygun 400 bin fideyi parklara, yeşil alanlara dikti.

CUMHURİYET BAYRAMI’NDA TUNALI HİLMİ HEYKELİ AÇILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi, şehre ve bölgeye büyük hizmetleri bulunan Tunalı Hilmi’nin heykelini Ereğli’ye kazandırdı. Ereğli’nin Kurtuluşu’nun 100. yılında ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İnönü Parkı’nda açılışı yapılan heykel büyük beğeni kazandı.

EREĞLİ CUMHURİYET BAYRAMINDA TEK SES TEK YÜREK

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve Meclis üyeleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle akşam 18.30’da Bağlık Karakolu önünden Yöresel Evler’e kadar araç konvoyuyla müzik arabası eşliğinde halkı selamladı. Lazer gösterisi ardından Saat 19.23’te hep beraber İstiklal Marşı söylendi. Posbıyık, “Cumhuriyetçi bir kentte belediye başkanı olmaktan onur duyuyorum” dedi.

POSBIYIK, 29 EKİM’DE CHP MİLLETVEKİLİ DEMİRTAŞ VE CHP YÖNETİMİYLE YEMEKTE BULUŞTU

CHP’de birlik ve beraberlik adımı atıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ev sahipliğinde CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul ve Yönetim Kurulu, CHP’li Belediye Meclisi ve İl Genel Meclis üyeleri ile eşlerinin katılımıyla düzenlenen yemekte birlik ve beraberlik mesajları verildi. Posbıyık, “Yöneticiler olarak bir araya gelemezsek, halka bir şey söyleme hakkımız olmaz. İlk adımı ben atıyorum” dedi.

POSBIYIK, SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETTİ

ORTAK NOKTA; EREĞLİ’NİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AK Parti, MHP, İYİ Parti ve DEVA Partisi’ne iade-i ziyarette bulundu. Birlik ve beraberlik mesajı verdi. Posbıyık, ‘Benim evim’ dediği Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Kent gündemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Posbıyık, “Bir kentin Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü kirada oturuyorsa sözün bittiği yerdeyiz. Ereğli’nin İl olmasından başka çaresi yok, olmazsa Düzce’nin ilçesi olalım, teşvik alalım” dedi.

“CHP’Lİ BELEDİYE OLDUĞUMUZ İÇİN ENGELLENİYORUZ”

Halil Posbıyık, Kasım ayı Belediye Meclis toplantısında da önemli mesajlar verdi, ‘CHP’li Belediye olduğumuz için Ereğli’ye yaptığımız hizmetler engelleniyor’ dedi. ‘Tek suçumuz CHP’li olmak’ diyen Posbıyık, “AKP’li belediyelerin bilançoları bozuk olmasına rağmen İller Bankası’ndan kredi alıyorlar, biz alamıyoruz. Sütlüce’ye yapacağımız Güneş Enerji Sistemi projemiz bazı AKP Milletvekilleri tarafından engellendi. Pençes deresinde yaptığımız çalışmalar nedeniyle DSİ’den ‘derenin üzerini kapatıyorsunuz, kapatmayın’ diye yazı geldi. Benim bütün günahım CHP’li belediye başkanı olmak mı” diye konuştu. Sürmekte olan hizmetler konusunda şu bilgileri verdi:

-GÜZEL BİR AKM ORTAYA ÇIKIYOR; Çok amaçlı yeni salonlar düzenleniyor. Büyük salon standartlara göre yenileniyor. Son rötuşlar yapılıyor. Ereğli kültürel bakımdan rahat etme imkanına kavuşmuş olacak.
-BALIK LOKANTASI; Erdemir Ofis yolu üzerine deniz kenarına büyük bir balık lokantası yapılıyor. Projesi bitti, ihaleye çıkılmak üzere.
-KAYNARCA’YA ÇAY BAHÇESİ; Kaynarca Konutlarının yakınına çay bahçesi yapıldı. Önünde havuzuyla güzel bir yer oldu. Yakında ihaleye çıkacağız. O bölgeyi bir piknik alanı oluşturarak rahatlatmış olacağız.
-OYUNCAK MÜZESİ; Oyuncak Müzesi Türkiye’de birkaç tane var, Üniversite ile arkadaşlarımız ilişki içerisinde, Abdi İpekçi Salonu Oyuncak müzesi olacak. Mado’nun altındaki tuvaleti kaldırdık, Yaşlılar Gençler Evi’nin arkasına yeni bir tuvalet yaptık. Mado’nun altı çocukların oyuncak yapabilmeleri için atölye olacak. Tefrişat çalışmaları devam ediyor.
-14 KM. BİSİTLET YOLU YAPILIYOR; Kaymakamlığın öncülüğünde Kandilli’ye 14 kilometre bisiklet yolu yapılıyor. Bu yolun 7 kilometresi bizim sınırlarımız içerisinde olduğu için Balı bölgesinde kadarki bölümü biz yapıyoruz.
-REVİZYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR; Revizyon çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Yeni yönetmeliklere göre plan notları hazırlanıyor. Problemli inşaatlarla ilgili sorunları da elbirliği ile çözüme kavuşturabiliriz.

İZMİR’E, 200 KOLİ GIDA YARDIMI YAPILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi, depremden sonra yaralarını saran İzmir’e 200 koli gıda desteğinde bulundu.

27 KİŞİ DAHA GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ OLDU

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Gönüllü İtfaiyecilik Kursu’nun 12’nci grup eğitimleri tamamlandı. 27 kişi kimlik kartını ve sertifikasını aldı. Eğitimler kapsamında kentteki Gönüllü İtfaiyecilerin sayısı 450’ye ulaştı.

DARÜŞŞAFAKA İÇİN 2,5 TON E-ATIK TOPLANDI

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce toplanan 2,5 ton elektronik atık, Darüşşafaka Cemiyeti için düzenlenen kampanyaya bağışlandı.

KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SIKLAŞTIRILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri, Koronavirüs vaka artışlarına karşı denetimlerini sıklaştırdı. Belediye ayrıca ortak alanların ilaçlanması ve dezenfekte edilmesi çalışmalarını artırdı.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, ‘KADINA ŞİDDETE HAYIR’ DEDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin kadın çalışanları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile birlikte ‘Kadına Şiddete Hayır’ mesajı verdi. Başkan Posbıyık, belediye avlusunda bir araya geldiği kadın personel ile birlikte İstanbul Sözleşmesi’nin Uygulanmasını istedi.

Türkiye'nin Sesi Gazetesi

hack forum warez webmaster forumu hack haber hack forum hack forum