Türkiye'nin Sesi Gazetesi

Akar: ‘Tüm imkânlarla seferberiz’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ve bakan yardımcılarının katılımıyla düzenlenen videokonferans toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akar: ‘Tüm imkânlarla seferberiz’
04 Ağustos 2021 - 19:37

Türkiye’yi saran orman yangınlarıyla mücadelede TSK’nın yeterli şekilde görev almadığı eleştirilerine yanıt veren Akar, şunları söyledi:

“Ormanlarımız, tabiat varlıklarımız milli zenginliklerimizdir. Onların ve onlarla birlikte vatandaşlarımızın zarar görmesi bizleri derinden üzmektedir. İnsansız hava araçlarımız (İHA), helikopterlerimiz, çıkarma gemilerimiz, itfaiye araçlarımız, arazözlerimiz, su tanklarımız, araç/iş makinalarımız, çekicilerimiz, personelimiz görev alıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda tüm imkân ve kabiliyetlerimiz seferber edilmiş bulunuyor, her türlü destek sağlanıyor.”

Akar: ‘Tüm imkânlarla seferberiz’

MSB: 400 ASKER BÖLGEDE

Milli Savunma Bakanlığı “Türk Silahlı Kuvvetleri, pek çok bölgede yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına desteği sürdürüyor. 400’den fazla Mehmetçik; 3 İHA, 4 helikopter 2 çıkarma gemisi, 50’den fazla itfaiye, arazöz ve iş makinesiyle görev yapıyor. TSK verilecek her türlü ilave göreve hazırdır” diye açıklama yaptı.

Akar: ‘Tüm imkânlarla seferberiz’

TOMA’LAR GÖREVDE

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yangınların devam ettiği Muğla’ya 20 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) gönderdi. (Çetin AYDIN / İSTANBUL)

Akar: ‘Tüm imkânlarla seferberiz’

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

Türkiye'nin Sesi Gazetesi

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum